Oferta 2

Mistrz literatury

MISTRZ LITERATURY

<strong>Zajęcia czytelnicze, spotkania z książką</strong>

Książka to nie tylko spotkanie z bajkowymi postaciami i wspaniała przygoda, ale również nauka korzystania ze źródła wiedzy, jakim jest słowo pisane. W Naszym Przedszkolu przykładamy szczególną uwagę do rozwoju czytelniczego dzieci – zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi przepadać za Kopciuszkiem czy Kubusiem Puchatkiem , dlatego staramy się proponować przedszkolakom różnorodne książki: bajki, baśnie, legendy, opowiadania humorystyczne i wiersze dla dzieci. Dajemy również szansę tworzenia własnych dziecięcych opowieści na wspólnych zajęciach grupowych.
Spotkania z książką prowadzone są codziennie przed odpoczynkiem, czytane przez Panie nauczycielki iw grupach oraz w ramach zajęć dydaktycznych z podstawy programowej. Dodatkowo raz w tygodniu odbywają się zajęcia Mistrz Literatury poświęcone wyłącznie książkom. Prowadzone są przez naszą nauczycielkę – Panią Wiolę, na podstawie autorskiego programu rozwoju czytelniczego przedszkolaków. Pani Wiola jest magistrem filologii polskiej o specjalności literaturoznawczej: książki są jej wielką pasją, którą z entuzjazmem dzieli się z dziećmi.
<strong>Celem zajęć</strong> jest zainteresowanie książką, traktowanie lektury jako wyjścia dla pracy twórczej, rozbudzenie wyobraźni. Chcielibyśmy również, aby nasze dzieci szanowały książki jako cenne źródło wiedzy o świecie.
<strong>Zajęcia nieodpłatne;</strong> elementy programu czytelniczego przeprowadzane codziennie, specjalne spotkania Mistrz Literatury 1 raz w tygodniu.

MISTRZ AKTORSTWA

<strong>Zajęcia teatralne</strong>

Spotkania teatralne to w naszym przedszkolu okazja do wyśmienitej zabawy! Dzieci pod opieką profesjonalnej Pani Aktorki z Teatru Lalek w Olsztynie odkryją tajemnice magicznego świata ożywiania przedmiotów i wcielana się w różnorodne postaci. Na warsztatach z tego cyklu nasi podopieczni będą mieli okazję nauczyć się wyrażać swoje emocje poprzez sztukę, a także lepiej odczytywać i rozumieć emocje innych ludzi.
Nauka gry aktorskiej to wspaniałe pole do popisu dla wyobraźni! Maluchy będą się doskonale bawić, a przy okazji nauczą się występować przed publicznością, co jest bardzo cenną umiejętnością na każdym etapie życia.
<strong>Celem zajęć </strong> jest rozwój wyobraźni, umiejętność wcielania się w postaci innych ludzi zwierząt czy przedmiotów, naśladowanie zachowań i odgłosów, oswojenie lęku przed wystąpieniami publicznymi.
Zajęcia prowadzi Pani Agnieszka – profesjonalna aktorka z Olsztyńskiego Teatru Lalek.
<strong>Zajęcia nieodpłatne</strong>, realizowane grupowo 1 raz na 2 tygodnie.

MISTRZ PĘDZLA

<strong>Zajęcia plastyczne</strong>

Zajęcia plastyczne są szansą na pobudzenie dziecięcej kreatywności. W naszych spotkaniach ze sztuką podejmować będziemy różnorodne tematy – od tych związanych z naszymi lekturami, doświadczeniami i emocjami, aż po swobodną twórczość dziecięcą – w dużej ilości i z ogromną radością! Naszą misją jest danie każdemu dziecku szansy „opowiedzenia siebie” poprzez pracę plastyczną, jeżeli dziecko nie ma ochoty skorzystać z inspiracji podsuwanych przez Panie Nauczycielki, to nie ma takiego przymusu: nasze przedszkole nie jest miejscem, w którym Twoje Dziecko zostanie skrytykowane za pomalowanie na obrazku trawy na czerwono.
Głęboko wierzymy, że tak właśnie rodzą się talenty: na zajęciach plastycznych staramy się podpowiadać nowe rozwiązania, pokazywać różne możliwości ujęcia danego tematu, uczyć  różnorodnych technik i sposobów ekspresji. A nasi Mistrzowie? Mogą skorzystać z porad lub uznać je za całkowicie zbędne i stworzyć własne arcydzieła wyłącznie za pomocą własnych rączek i własnej wyobraźni. U nas nikt nie będzie śmiał nawet z najbardziej oryginalnych pomysłów.
<strong>Cel zajęć: </strong>rozwój plastyczny dzieci, posługiwanie się różnymi technikami i metodami, nauka wyrażania swoich myśli poprzez ilustracje, wspieranie rozwoju kreatywności i wyobraźni, usprawnianie motoryki małej, budowanie pewności siebie.
Zajęcia prowadzone przez Panie Nauczycielki w grupach.
<strong>Zajęcia nieodpłatne, </strong>wplatane możliwie często w zajęcia dydaktyczne realizowane z podstawy programowej MEN (z pewnością przynajmniej 2 razy w tygodniu, w praktyce dużo, dużo częściej!)

MISTRZ SŁOWA

Indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne

W wieku przedszkolnym język dziecka rozwija się bardzo intensywnie: maluch wzbogaca słownik o dziesiątki nowych wyrażeń, to również czas szybkiego rozwoju fizycznego, a co za tym idzie – także aparatu mowy. Etap przedszkola jest najlepszym momentem na kontrolę i konsultacje logopedyczne – kilkuletnie dziecko można poddać efektywnej i przysparzającej radości terapii logopedycznej.
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola zostaną zdiagnozowane przez logopedę – w ten sposób zostaną wyłonione dzieci kwalifikujące Siudo terapii indywidualnej, dostosowanej do konkretnych potrzeb. Pozostałe przedszkolaki będą uczestniczyły w grupowych profilaktycznych zajęciach z rozwoju mowy, które prowadzić będzie logopeda w systemie dwutygodniowym.
Celem zajęć jest zdiagnozowanie wad wymowy u dzieci oraz ich terapia. W przypadku braku wskazań do korekty logopedycznej, celem jest wspomaganie rozwoju mowy dzieci, a zajęcia mają charakter profilaktyczny.
<strong>Zajęcia grupowe –</strong> Mistrz Słowa 1 spotkanie/ 2 tygodnie. <strong>Zajęcia nieodpłatne.</strong>
<strong>Zajęcia indywidualne</strong> – proponowany grafik spotkań ustalony zostanie po zdiagnozowaniu dzieci i dostosowany będzie do poszczególnych potrzeb. Zajęcia indywidualne są <strong>płatne.</strong>

MISTRZ JĘZYKÓW

Zajęcia z języka angielskiego

W Przedszkolu  Mistrzów staramy się pokazać dzieciom, że nauka języków obcych to Wielka Przygoda! Uczenie się organizowane jest zatem w formie zabawy. W naszej placówce głęboko wierzymy, że dzieciństwo jest magicznym okresem w życiu człowieka, niedopuszczalne jest więc odbieranie Maluchom przestrzeni zabawy i radości z aktywności, zamieniając każdą czynność w obowiązek.
My z językiem będziemy się bawić: śpiewać piosenki, odkrywać tajemnice obcych słówek i rozbudzać ciekawość poznawczą dzieci w kierunku języków obcych. Współczesna rzeczywistość wymusza na nas przynajmniej podstawową znajomość języka angielskiego. Przed owym przymusem chcemy nasze dzieci uchronić, proponując wiedzę w formie zabawy, równocześnie przygotowując nasze przedszkolaki do spotkania ze szkołą i późniejszym systemem wymagań. Stąd też zajęcia z języka angielskiego odbywają się w naszym przedszkolu <strong>codziennie. </strong>3 razy w tygodniu prowadzi je z dziećmi profesjonalny lektor języka angielskiego, pozostałe dwa dni Panie Nauczycielki w grupach podejmują podczas zajęć zagadnienia związane z językiem angielskim.
Jakość prowadzonych w Przedszkolu Mistrzów zajęć pozostaje dla nas najwyższym priorytetem, zatem obok codziennego wspierania rozwoju językowego dzieci (propozycje anglojęzycznych piosenek, książeczek, współpraca międzynarodowa) nie rezygnujemy ze współpracy z profesjonalnym metodykiem – specjalistą od nauczania dzieci języka angielskiego.
Zajęcia z języka angielskiego są <strong>nieodpłatne. </strong>
Chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom Przedszkolaków oraz Rodziców, także pozostajemy otwarci na propozycję nauczania innych języków obcych: jeżeli zbierze się grupka dzieci, chcących uczyć się dodatkowego języka, jesteśmy w stanie podjąć się organizacji takich zajęć.

MISTRZ MUZYKI

Zajęcia muzyczno – rytmiczne

„Piosenka jest dobra na wszystko”? Oczywiście! W naszym przedszkolu piosenka towarzyszy dzieciom podczas zajęć edukacyjnych, w czasie zabawy oraz wykonywania codziennych czynności. Oprócz tego, przedszkolaki spotykają się raz w tygodniu z Panią rytmiczką, która profesjonalnie wprowadza dzieci w świat muzyki, rytmu i dźwięków. Na tych zajęciach nasze dzieci poznają różne instrumenty, będą miały okazję nauczyć się nowych piosenek oraz uwrażliwić słuch muzyczny.
Spotkania z muzyką to również czas na ekspresję artystyczną, radosną zabawę z dźwiękami. Pomożemy dzieciom odkryć w sobie pasje, rozwijać zainteresowania, czerpać satysfakcję z twórczości. Kto wie – może odkryjemy nawet wielkie talenty?
Zajęcia prowadzone przez Panią z wykształceniem muzycznym, 1 raz w tygodniu. Zajęcia <strong>nieodpłatne.</strong>

MISTRZ TAŃCA

Zajęcia taneczne

Zajęcia taneczne to doskonała okazja do połączenia edukacji artystycznej, treningu psychologicznego, prowadzącego do uwolnienia emocji i wyrażenia swojej osobowości oraz usprawnianie całego ciała. Podczas spotkań tanecznych nasi podopieczni będą mieli okazję do nauki układów tanecznych, ale także do spontanicznej zabawy z muzyką i własnym ciałem. Są to zajęcia, na których pokazywać będziemy dzieciom, że ruch i muzyka są źródłem radości.
Taniec doskonałą drogą wspomagania rozwoju fizycznego, uczenia się rozumienia swojego ciała. Dzięki niemu nasze dzieci będą sprawne, zwinne oraz będą budowały pewność siebie. Nie każdy musi być mistrzem walca czy samby, jednak z całą pewnością każde dziecko odnajdzie sposób na czerpanie radości z ruchu przy muzyce, a to już bardzo solidna podstawa do budowania zdrowych nawyków na całe życie.
Zajęcia prowadzone przez profesjonalną tancerkę 1 raz w tygodniu. <strong>Zajęcia nieodpłatne.</strong>

MISTRZ MATEMATYKI

Zajęcia matematyczne

Mistrz matematyki to system wspomagania myślenia matematycznego dzieci. Nasze propozycje opierają się na Dziecięcej Matematyce profesor Gruszczyk-Kolczyńskiej. Głównym celem jest nauczenie dzieci, że matematyka to nie tylko ciągi działań arytmetycznych, ale również sposób myślenia o otaczającym świecie, który w znaczący sposób wspomaga jego rozumienie. Nasze dzieci będą miały okazję do wspaniałej zabawy wspomagającej logikę i myślenie matematyczne, dzięki czemu zbudują fundament, na którym opierać się będzie nauka matematyki we wszystkich kolejnych latach edukacji.
Na fascynujący świat zabaw z liczeniem oraz organizacją obiektów w przestrzeni zaprasza Pan Jarek, który jest magistrem matematyki, a świat cyfr to jego pasja, którą chce się podzielić z naszymi dziećmi na podstawie autorskiego programu.
Zajęcia grupowe, odbywają się raz w tygodniu. <strong>Zajęcia nieodpłatne.</strong>

MISTRZ RUCHU

Zajęcia z Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Veroniki Sherborne

Ruch wykonywany świadomie i w określonym celu jest nieocenionym wspomagaczem rozwoju każdego dziecka. Zgodnie z ustaleniami V. Sherborne, dzięki takim zajęciom rozwijać możemy świadomość ciała, świadomość przestrzeni oraz świadomość relacji społecznych. Poprzez dobrze zorganizowane, specjalistyczne sesje chcemy pomagać dzieciom w odkrywaniu i eksploatowaniu wszystkich tych wymiarów. Pani Magda oraz Pani Wiola  posiadają ukończone specjalistyczne kursy w tym kierunku oraz posiadają certyfikaty uprawniające do pracy tą wspaniałą metodą.
Na zajęciach z ruchu rozwijającego będziemy bawić się wspólnie, a naszym jedynymi „przyrządami” będą nasze własne ciała: do przeprowadzenia udanej sesji potrzeba jedynie wolnej przestrzeni oraz grupki uczestników.
Zajęcia prowadzone przynajmniej raz w tygodniu przez Panią Magdę i Panią Wiolę. Zajęcia nieodpłatne.
Uwaga: dzieci jeszcze więcej korzyści wynoszą z zajęć, jeżeli ich partnerami są osoby dorosłe, zatem, jeżeli uda się zebrać chętnych rodziców raz na jakiś czas planujemy organizować wspólne popołudniowe sesje!

MISTRZ PIŁKI NOŻNEJ

Treningi piłki nożnej

Sportem narodowym w Polsce jest piłka nożna, a jej odbiorcami są już nie tylko chłopcy ale i dziewczęta, które od najmłodszych lat coraz lepiej sobie radzą z piłką przy nodze. W naszym przedszkolu dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w treningach piłki nożnej z profesjonalnymi trenerami, którzy nadal są czynnymi zawodnikami w ligowych klubach oraz posiadają właściwe podejście w pracy z dziećmi. Gościnnie będziemy zapraszać na nasze treningi profesjonalnych piłkarzu z klubów w Polsce i za granicy, dzięki czemu będą dzieci miały okazję spotkać się ze swoimi idolami.
Poprzez zabawę i kontakt ze sprzętem sportowym przystosowanym do wieku i umiejętności maluszków, dzieci będą mogły zasmakować świetnej atmosfery sportowej już od najmłodszych lat.
Jak wiadomo sport jest dziedziną życia, dzięki której kształtują się pożądane cechy osobowości takie jak wytrwałość, odpowiedzialność, współpraca w grupie oraz wiara we własne siły. Jest to również jeden z nielicznych sposobów, który skutecznie ogranicza dzieciom wielogodzinne przesiadywanie przed komputerem czy telewizorem oraz zapobiega kontaktom ze współczesnymi zagrożeniami w formie narkotyków i innych niebezpiecznych używek.
W naszym przedszkolu dziecko poprzez treningi piłki nożnej w głównej mierze ma się nauczyć czerpać radość i przyjemność z aktywności fizycznej a przy okazji będzie miało możliwość rozwijać się we właściwy sposób w następujących sferach:
– fizycznie – poprzez opanowywanie umiejętności sportowych, doskonalenie sprawności oraz nabywanie dobrych nawyków zdrowotnych,
– psychicznie – poprzez uczenie się sprawowania kontroli nad swoimi emocjami oraz rozwijanie poczucia własnej wartości,
– społecznie – poprzez uczenie się współpracy w kontekście współzawodnictwa opartego na zasadach fair play oraz odpowiednich standardów zachowania.
W naszym przedszkolu każde dziecko jest mistrzem!!!
Zajęcia grupowe, prowadzone 2 razy w tygodniu. <strong>Zajęcia nieodpłatne.</strong>

MISTRZ RAKIETY

Treningi z rakietami do badmintona, tenisa ziemnego i stołowego oraz squash’a

Jak wiadomo sporty indywidualne cieszą się ogromną popularnością wśród zawodowych sportowców oraz radują oko fanów i kibiców. Wielkie szlemy takie jak Wimbledon czy US Open transmitowane są na całym świecie. Obecnie w Polsce bardzo intensywnie rozwija się badminton, który może być trenowany od najmłodszych lat, ponieważ rakiety do tej dyscypliny są o dużo lżejsze i prostsze w obsłudze dla dzieci niż sprzęt do tenisa ziemnego czy squash’a.
Sporty rakietowe zaliczane są do najszybszych sportów na świecie. Nawet F1 nie porusza się tak szybko jak smash w badmintonie. Dzięki takim prędkością dzieci od najmłodszych lat kształcą refleks i spostrzegawczość oraz uczą się szybkiej analizy sytuacji. Te cechy występują oczywiście w połączenie z równomiernym rozwojem w sferze fizycznej, psychicznej i społecznej.
Pani Magda, jako utytułowana i doświadczona zawodniczka oraz praktykująca trenerka z wykształceniem pedagogicznym ma idealne podejście do najmłodszych zawodników. Poprzez zabawę i rozbudzanie sportowej ciekawości dzieci czerpią z zajęć rakietowych radość oraz bardzo ważną satysfakcję z aktywności fizycznej.
Zajęcia grupowe, prowadzone 2 razy w tygodniu. <strong>Zajęcia nieodpłatne.</strong>

MISTRZ POPRAWNEJ POSTAWY

Empty section. Edit page to add content here.
Gimnastyka kompensacyjna i korekcyjna
We współczesnym świecie poprzez siedzący tryb życia coraz częściej występują liczne wady postawy, skrzywienia kręgosłupa i niewłaściwe nawyki, doprowadzające do poważnych uszkodzeń a nawet chorób w życiu człowieka. Już od najmłodszych lat należy właściwie przeciwdziałać zagrożeniom, na które są narażone nasze pociechy. Dlatego w naszym przedszkolu odbywać będą się zajęcia grupowe ze specjalistycznego wychowania fizycznego poświęcone właściwym postawom ciała.
Gimnastyka korekcyjna na ma celu profilaktykę oraz terapię niewłaściwych postaw ciała. W naszym przedszkolu każdy maluch będzie miał przeprowadzone badania diagnostyczne związane z postawą ciała oraz dopasowane ćwiczenia korygujące wady, stymulujące właściwe nawyki i rozwój dziecka oraz adaptacja w celu lepszego przystosowania do wymogów życia.
<strong>Zajęcia grupowe –</strong> gimnastyka korekcyjna 1 spotkanie na 2 tygodnie. <strong>Zajęcia nieodpłatne.</strong>
<strong>Zajęcia indywidualne</strong> proponowany grafik spotkań ustalony zostanie po zdiagnozowaniu dzieci i dostosowany będzie do poszczególnych potrzeb. Zajęcia indywidualne są <strong>płatne.</strong>[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column]