WIOLETTA STĘCZNIEWSKA

Wioletta Stęczniewska – WYCHOWAWCA – magister pedagogiki wczesnej edukacji, oraz filologii polskiej; studia licencjackie na kierunku oligofrenopedagogika; absolwentka studiów doktoranckich w dyscyplinie: pedagogika.

Pani Wiola to osoba cierpliwa, pełna życzliwości i entuzjazmu do pracy z dziećmi. To typowa nauczycielka „z powołania”, której celem jest nie tylko realizacja podstawy programowej, ale nawiązanie więzi z każdym dzieckiem, poznanie jego potrzeb i predyspozycji oraz wspieranie rozwoju. Pani Wiola ma w sobie niewyczerpane zasoby spokoju, nie istnieje na świecie osoba która potrafiłaby wyprowadzić ją z równowagi. Do tego lubi rysować, malować wycinać i kreować na wszelkie możliwe sposoby: jesteśmy przekonani, że urodziła się po to, aby pracować w przedszkolu ;). Największą radość Pani Wiola czerpie z obserwowania postępów dzieci. Oprócz przedszkolaków nasza nauczycielka uwielbia również książki – jesteśmy absolutnie pewni, że w Przedszkolu Mistrzów dzieci będą miały dużo okazji do obcowania z literaturą!

Pani Wiola jest również pasjonatką Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Veroniki Sherborne – ukończyła kursy I i II stopnia uprawniające do pracy tą metodą terapii i wspomagania rozwoju z dziećmi w każdym wieku.

Pani Wiola o sobie i swojej pracy: „Z pracy z dziećmi czerpię ogromną radość, każdego dnia podopieczni przypominają mi, że wiele naszych codziennych, drobnych spraw jest warte uwagi i uśmiechu. Obserwowanie jak maluchy rosną, zmieniają się i rozwijają jest dla mnie najpiękniejszym elementem nauczycielskiejpracy. Relacje z maluchami staram się budować na wzajemnym zaufaniu, stopniowo wkraczać w ich zaczarowany, dziecięcy świat. To dzięki temu również w moim dorosłym życiu wciąż jest obecna ta magia ”.