MISTRZ Poprawnej Postawy

Gimnastyka kompensacyjna i korekcyjna
We współczesnym świecie poprzez siedzący tryb życia coraz częściej występują liczne wady postawy, skrzywienia kręgosłupa i niewłaściwe nawyki, doprowadzające do poważnych uszkodzeń a nawet chorób w życiu człowieka. Już od najmłodszych lat należy właściwie przeciwdziałać zagrożeniom, na które są narażone nasze pociechy. Dlatego w naszym przedszkolu odbywać będą się zajęcia grupowe ze specjalistycznego wychowania fizycznego poświęcone właściwym postawom ciała.Gimnastyka korekcyjna ma na celu profilaktykę oraz terapię niewłaściwych postaw ciała. W naszym przedszkolu każdy maluch będzie miał przeprowadzone badania diagnostyczne związane z postawą ciała oraz dopasowane ćwiczenia korygujące wady, stymulujące właściwe nawyki i rozwój dziecka oraz adaptacja w celu lepszego przystosowania do wymogów życia.Zajęcia grupowe – gimnastyka korekcyjna 1 spotkanie na 2 tygodnie. Zajęcia nieodpłatne.

Zajęcia indywidualne – proponowany grafik spotkań ustalony zostanie po zdiagnozowaniu dzieci i dostosowany będzie do poszczególnych potrzeb. Zajęcia indywidualne są płatne.