MISTRZ Pędzla

Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne są szansą na pobudzenie dziecięcej kreatywności. W naszych spotkaniach ze sztuką podejmować będziemy różnorodne tematy – od tych związanych z naszymi lekturami, doświadczeniami i emocjami, aż po swobodną twórczość dziecięcą – w dużej ilości i z ogromną radością! Naszą misją jest danie każdemu dziecku szansy „opowiedzenia siebie” poprzez pracę plastyczną, jeżeli dziecko nie ma ochoty skorzystać z inspiracji podsuwanych przez Panie Nauczycielki, to nie ma takiego przymusu: nasze przedszkole nie jest miejscem, w którym Twoje Dziecko zostanie skrytykowane za pomalowanie na obrazku trawy na czerwono.

Głęboko wierzymy, że tak właśnie rodzą się talenty: na zajęciach plastycznych staramy się podpowiadać nowe rozwiązania, pokazywać różne możliwości ujęcia danego tematu, uczyć różnorodnych technik i sposobów ekspresji. A nasi Mistrzowie? Mogą skorzystać z porad lub uznać je za całkowicie zbędne i stworzyć własne arcydzieła wyłącznie za pomocą własnych rączek i własnej wyobraźni. U nas nikt nie będzie śmiał nawet z najbardziej oryginalnych pomysłów.

Cel zajęć: rozwój plastyczny dzieci, posługiwanie się różnymi technikami i metodami, nauka wyrażania swoich myśli poprzez ilustracje, wspieranie rozwoju kreatywności i wyobraźni, usprawnianie motoryki małej, budowanie pewności siebie.

Zajęcia prowadzone przez Panie Nauczycielki w grupach.

Zajęcia nieodpłatne, wplatane możliwie często w zajęcia dydaktyczne realizowane z podstawy programowej MEN (z pewnością przynajmniej 2 razy w tygodniu, w praktyce dużo, dużo częściej!)