MISTRZ Literatury

Zajęcia czytelnicze, spotkania z książką

Książka to nie tylko spotkanie z bajkowymi postaciami i wspaniała przygoda, ale również nauka korzystania ze źródła wiedzy, jakim jest słowo pisane. W Naszym Przedszkolu przykładamy szczególną uwagę do rozwoju czytelniczego dzieci – zdajemy sobie sprawę, że nie każdy musi przepadać za Kopciuszkiem czy Kubusiem Puchatkiem , dlatego staramy się proponować przedszkolakom różnorodne książki: bajki, baśnie, legendy, opowiadania humorystyczne i wiersze dla dzieci. Dajemy również szansę tworzenia własnych dziecięcych opowieści na wspólnych zajęciach grupowych.

Spotkania z książką prowadzone są codziennie przed odpoczynkiem, czytane przez Panie nauczycielki iw grupach oraz w ramach zajęć dydaktycznych z podstawy programowej. Dodatkowo raz w tygodniu odbywają się zajęcia Mistrz Literatury poświęcone wyłącznie książkom. Prowadzone są przez naszą nauczycielkę – Panią Wiolę, na podstawie autorskiego programu rozwoju czytelniczego przedszkolaków. Pani Wiola jest magistrem filologii polskiej o specjalności literaturoznawczej: książki są jej wielką pasją, którą z entuzjazmem dzieli się z dziećmi.

Celem zajęć jest zainteresowanie książką, traktowanie lektury jako wyjścia dla pracy twórczej, rozbudzenie wyobraźni. Chcielibyśmy również, aby nasze dzieci szanowały książki jako cenne źródło wiedzy o świecie.

Zajęcia nieodpłatne; elementy programu czytelniczego przeprowadzane codziennie, specjalne spotkania Mistrz Literatury 1 raz w tygodniu.